Log in
× Let others know or stay informed yourself with surf rowing EVENT information posted here! Includes all States. Please keep to topic!

2015 Aussies 16 April-Order of Events and Results

More
5 years 3 months ago - 5 years 3 months ago #43599 by bristles
bristles created the topic: 2015 Aussies 16 April-Order of Events and Results

Order of Events - Thursday 16 April

Lifesaver Relay Heats x 3
Surf Boat Relay Heats x 3
Surf Boat Relay Semi Finals

Reserves R1
U23M R1
U23W R1
Reserves R2
U23M R2
U23W R2
Reserves R3
U23M R3
U23 W R3
Reserves R4

Please note these events are subject to change

Point Score
Reserves –North Area 4 Rounds- Top 24 Thru
1-24
Palm Beach Project 40
Elouera McBain 39
North Cottesloe Persuaders 39
Coogee Cunjie 37
Maroochydore Force 37
Bilgola Bitzers 36
Maroochydore Spartans 36
Met Caloundra Otters 36
Kempsey Crescent Heads 35
Warriewood Business Time 35
Palm Beach Punters 34
South Curl Curl Rocks 34
Lorne WAVICS 33
Bulli 32
McMasters Beach 32
Mordialloc E Coli 32
Bundaberg 32
Elouera Squidgy 31
North Wollongong Nudgers 30
Tallebudgera Hogs 30
South Curl Curl Holly Crabs 30
Alexandra Headland 29
Emu Park 28

25 to 35
Elouera United Nations 27
Palm Beach Packman 27
North Cottesloe Macca Maulers 26
Port Fairy 26
Cronulla 25
Henley Dirty Birds 25
Newport 25
Woolgoolga 25
Yamba 25
Newcastle 24



Point Score
Reserves –South Area 4 Rounds-Top 24 Thru
1-24
Currumbin Coal Train 38
Gerringong Naps 38
Manly Boat People 37
Northcliffe Menace 37
Northcliffe Thunder 37
Corrimal Comb Overs 36
Mona Vale Black 36
Austinmer Blue 36
Dee Why 35
Mooloolaba 35
North Cronulla Blue 35
Queenscliff Benny Wreckers 35
Redhead 35
Currumbin Drifters 34
Noosa Heads 34
North Cronulla Black 33
North Narrabeen 32
Tacking Point 31 31
Evans Head 29
Port Kembla 29
Mullaloo 28
Queenscliff New Sensations 28
Currumbin 27
South Narrabeen Creeps 27

25-32
Mermaid Beach 26
Bribie Island 25
North Bondi 25
Wanda 25
Windang 25
Woonona 25
Wauchope Bonney Hills 20



Points Score
U 23 Male North Area 3 Rounds - Top 12 Thru

1-12

Bilgola Bennys 28
Kurrawa Gunners 27
South Curl Curl Holy 26
Avalon Beach Pinkies 26
Bulli 26
North Cottesloe Stormers 26
North Cottelsoe Carnage 25
Palm Beach Pints 25
Cronulla 24
Palm Beach Parrallax 24
Torquay Bretteurs 24
Ocean Beach Headomy 22

13 to 18

Lorne 20
Broulee 19
Stockton 19
Newport Jollytails 18
Secret Harbour 18



Points Score
U 23 Male South Area 3 Rounds- Top 12 Thru

1-12

North Cronulla Blue 30
Avoca Beach Crabs 28
Avoca Beach Midnight 27
Mona Vale Monkeymen 27
Collaroy Knights 25
Scarboro Fubar 24
Tannum Sands Gorlocks 24
Corrimal Black 23
Windang Bird Watchers 23
Mona Vale Rude Dudes 22
Noosa Heads 22
Wollongong 22

13-18

Currumbin Cougar Bait 21
North Cronulla 19
South Maroubra 19
South Narrabeen 19
Woonona 15
Gerringong 15

Points Score
U 23 Female North Area 3 Rounds- Top 12 Thru

1-12

Palm Beach Pearls 30
Maroochydore Assets 29
Henley Strikers 28
Ocean Beach WHOHAS 27
North Cottesloe Westerfield 26
Newport Maddogs 25
Avalon Beach 24
Elouera 23
Jan Juc 23
Palm Beach 22
Stockton 22
Bondi 20

13-18
Coollum Beach 20
North Wollongong 20
Port Campbell 20
South Curl Curl You Little Beauty 19
South Curl Chick Babes 18



Points Score
U 23 Female South Area 3 Rounds- Top 12 Thru

1-12

Austinmer Blue 30
Collaroy Gunners 29
Wollongong City Thunder 29
Collaroy Cabelleros 28
Scarboro Canaries 28
Anglesea Hooligans 25
Currumbin Dance Enhances 24
North Cronulla Red 24
Woolamai Beach 23
South Narrabeen Sliders 22
Woonona 22
Corrimal Clovers 20

13-18
Avoca Beach Jotos 19
Corrimal Seacups 19
Tannum Sands 17
Avoca Beach Magoos 16
Last Edit: 5 years 3 months ago by bristles.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Search the forum

Keyword
Time to create page: 0.098 seconds

Share Us...

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Subscribe to our Mailing List!

Search our Site